İkinci El Eşyanın Önemi

İkinci El Eşyanın Önemi

16 Haziran 2012 Kapalı Yazar: Hayrettin IRMAK

ikinci el esyanin onemi

0 530 823 77 60 – 0 312 312 13 64


İkinci Elin Hayatımızdaki Önemi nedir ?

İkinci el eşyalar, hem alım hem de satımlarda çok büyük kazançlar sağlanan ve birçok ihtiyacı olan kişinin daha uygun yollardan ihtiyacının görülmesine neden olan bir ticari fikirdir.

İkinci el denildiğinde akla ilk gelen ikinci el beyaz eşyalar ve ikinci el mobilyalar olmaktadır. Bunun yanında Televizyon, bilgisayar, telefon, kamera,koltuk,çekyat,kanepe,masa sehpa,dvd ,plazma tv gibi birçok elektronik alette ikinci el adı altında satışa sunulmaktadır.

İkinci el ürünlerin diğer ürünlerden farkı ne diye soracak olursanız; bu ürünler genelde bekar evlerinde, öğrenci evlerinde ve buna benzer yerlerde kullanılmış ürünlerdir. Genelde fazla yıpranmamış ve satıldıktan sonra da rahatlıkla kullanılabilecek ürünlerin satışa sunulduğu bu sektörde, birçok firma ve kurumsal web siteleri bu işi yapmakta ve halkın ürünlerini yeni kulacılarıyla buluşturmaktadır.Tabi herzamanki gibi burada devreye ikinciel eşya alanlar olarak biz giriyoruz.

İkinci el ürünler hayatımıza büyük tasarruflar sağlamaya yaramaktadır. Çünkü ikinci el ürünlerin fiyatları sıfırlarından en az %50 daha ucuzdur.  Ucuz olmasının yanında birçok ürünün henüz garantisi dahi bitmemiştir. Buda kullanıcısına daha güven ve huzurlu anlar yaşatmaktadır.

İkinci el ürün alım satım işlerini hemen hemen hepimiz yapmışızdır. Telefon alıp satma, mobilya alıp satmak, beyaz eşya alıp satmak evdeki fazla eşyalarımızı satmak gibi eylemler bu sektörün içerisine girmektedir. Bu tarz ticari olaylarda mutlaka kazanç sağlanmaktadır. Ürünlerin eski ve kullanım dışı olması hem evlerinizde fazla yer kaplayacak hem de sizin omzunuza yük olacaktır. Fakat bunları uygun fiyatlardan satarsanız hem evlerinizde ferahlık sağlamış hem de bütçenize katkı sağlamış olursunuz.

İkinci el eşya alanlar genelde bu işi ticaret olarak görmekte ve dükkânlarında bu işlerini yürütmektedir. Fakat internetten de satışlar yapılmaktadır. İlan sitelerine verilen ilanlarla birçok ikinci el eşya sahibini bulmaktadır.İkinci el eşyalarınızı kolaylıkla satabilmeniz yada en uygun fiyata ikinci el eşya bulabilmeniz için size alanlarında en iyi olanb firmaları bulup tanıtmaya çalışacağız.

İkinci el eşyamı satıyorsunuz


Önce Bizi arayın


0 530 823 77 60 – 0 312 312 13 64