ikinci El Eşya Nedir

İkinci El Eşya Nedir?

İkinci el eşya, uzun yıllar kullandığımız ve artık ihtiyaç fazlası olan ürünlerdir. Bu ürünlerin ticarette büyük yer kaplaması ve ihtiyaçların karşılanması, ikinci el eşya pazarlarının açılmasına neden olmuştur.

İkinci el eşyalar dediğimizde aklımıza birçok ürün gelmektedir. Bu ürünlerin tamamının satışının yapıldığı ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı yerlere de sandık odaları denir. Sandık odalarında birçok ürün bulunur bunları kısaca sayacak olursak; eski mobilyalar, oturma grupları, gardıroplar, vitrinler, televizyonlar, buzdolapları, çamaşır makineleri, ocaklı fırınlar gibi birçok kullanılmış ev eşyaları bulunmaktadır.

Sandık odalarında bulunan bu eşyaları, satıcılar uygun fiyatlara satmaktadırlar. İhtiyaç sahipleri de sandık odalarını ziyaret ederek beğendikleri ürünü satın alırlar. Sandık odasına giren tüm ikinci el ürünler, bazı kontrollerden geçer ve sağlamlığı teyit edilmektedir.

İkinci el eşyaları değerlendiren kişiler genelde öğrenciler ve bekâr evlerinde kalanlardır. Yeni ürünler almaya bütçeleri uygun olmayan kişilerin tercih ettiği ürünlerdir. İkinci el eşyalar, genelde garanti kapsamı içinde de olabilmektedir. Örneğin mobilya ve elektronik aletlerin satışını yapan sandık odaları,

ürünleri kontrol ederek kendi firmaları tarafından garanti vermektedir.
Sizde ikinci el ürün alırken, ürünlerin ne kadar ve nasıl kullanıldığını, garanti kapsamında olup olmadığını ve eş değer ürünlerle fiyat karşılaştırmasını sorabilir ve ürünleri bu şekilde alabilirsiniz.

İkinci el eşya alanları tercih ederken birçok şeyi göz önünde bulundurmanız gerektiğini lütfen unutmayın ve eski eşyalarınızı hem satarken hemde alırken karlı işler yapmış olun.

Unutmayın ki Sizin için artık önemi olmayan ve bir kenarda bekleyen kullanılmış ikinci el eşyalar başkaları için değerli olabilir.Eşyalarınızı güvenilir firmalara satın ve ikinci el eşya alırken güvenilir yerleri tercih edin.Böylece sorun yaşayacak olursanız karşılıklı güven ile bu sorunları kolayca aşabileceksiniz.

 

Saygılarımızla.

ikinci El Eşya Nedir” için 8 yorum

 • 28 Haziran 2012 tarihinde, saat 07:16
  Permalink

  Emeğinize sağlık güzel bir wevsitesi yapmışsınız.Sayenizde istenbulda ikinci el eşya alanlara ulaşmış oldum.Eminim benim gibi yüzlerce hatta binlerce insana faydası olacaktır.

  Yanıtla
  • 07 Temmuz 2012 tarihinde, saat 20:01
   Permalink

   Rica ederim.işinize yaraması beni çok mutlu etti.

   Yanıtla
  • 14 Ağustos 2012 tarihinde, saat 03:36
   Permalink

   iyi açıklama.
   teşekkür ederim.

   Yanıtla
 • 11 Temmuz 2012 tarihinde, saat 08:04
  Permalink

  Hello admin. I came to your “ikinci El Eşya Alanlar | ikinci el eşya satalanlar” page via Google but it was hard to find as you were not on the first page of search results

  Yanıtla
  • 14 Eylül 2012 tarihinde, saat 12:47
   Permalink

   I can’t believe you’re not playing with me–that was so hpelful.

   Yanıtla
 • 14 Eylül 2012 tarihinde, saat 08:15
  Permalink

  ağzınıza dilinize sağlık çok yarralı bir rehber olmuş,

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara